%d1%84%d0%b0%d0%b9%d0%bb-10

13 листопада відбулися другі тури президентських виборів у Болгарії та Молдові. В результаті голосування там до влади прийшли політики, які принципово виступають за розвиток дружніх відносин з Росією.

Лідер, що виступає за зближення з Росією від партії соціалістів Республіки Молдова Ігор Додон переміг на виборах на пост президента Молдови.
Так, за попередніми даними ЦВК, після підрахунку 98% бюлетенів, він отримав 54,4% голосів. Його суперник — єдиний кандидат від проєвропейської опозиції — глава Партії дії і солідарності Майя Санду, заручилася підтримкою 45,5% виборців.

Траян Бесеску, екс-президент Румунії, заявив, що громадяни Молдови, які проголосували за обрання главою держави Ігоря Додона, фактично відмовилися від реалізації європейського вектора політики своєї країни. Таку заяву колишній лідер Румунії зробив в Facebook.

До 5:30 оброблено 99,33% протоколів виборчих комісій, за Р.Радєва проголосували 59,35% виборців, за Цецку Цачеву — 36,17%. Кількість виборців, які не підтримали жодного з кандидатів склала 4,48%,” — йдеться в повідомленні ЦВК Болгарії.

Як відомо, основною тезою передвиборчої програми Р.Радєва було гасло відновлення дружніх та економічних відносин з Росією. Його опонентка виступала за безумовну політику орієнтації на Євросоюз та НАТО, членом яких Болгарія вже є понад десять років. То ж, можна зробити висновок, що болгарський народ вже наситився «європейським раєм» і хоче повернутися до своїх традиційниї цінностей, основою яких була багатовікова дружба з росіянами.

– Для режиму Порошенка та міністра Клімкіна результати виборів у Грузії, Болгарії та Молдові, поразка Х.Клінтон у США, антиукраїнські настрої у Польщі, нахабна діяльність Угорщини у Закарпатті, стали повним крахом їхньої відірваної від прагнень народу зовнішньої політики, – так коментує вибори у сусідніх країнах житомирський політолог Валерій Івановський. – До речі, нинішній прем’єр Болгарії Борисов, який є прихильником євроінтеграрції та посилення санкцій проти Росії, після перемоги представника соціалістів Радєва, заявив про відставку свого уряду.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
18 + 17 =


shares
Scroll Up