П’ятничним вечором 8го січня в Києві пройшла хода-тризна по загиблому бійцю Білого Молота Макару Колесникову, якого було вбито в стінах Лук’янівського СІЗО 1 січня. До ходи приєдналося близько двох сотень активістів зі смолоскипами. На Майдані та під СІЗО пройшли мітинги. Організатором заходу є Білий Молот, а співорганізаторами МГО “Моноліт”, КУПР, КВП.

Учасниця ходи Наталя особисто знала активіста – разом з ним до СІЗО потрапив її син. Жінка переконує, що обвинувачення хлопцям так і не оголосили. Їх тримали начебто за викрадення людни, хоча насправді хлопці разом боролися з накропритонами. “Це не було викрадання людей. Нема свідків. Усі, хто приходять на суд, кажуть, що не бачили і не упізнали цих хлопців”, – каже Наталя.

До мітингу приєдналася Ганна – сестра Макара. Сьогодні їй довелося штурмом брати морг, аби таки побачити тіло брата. Побачила – і вкотре для себе переконалася, що смерть не була випадковою і, аби встановити її причини, потрібна повторна експертиза. “Розкрита черепна коробка, може вдарили. На лівій руці розрізана рука, сантиметрів 15 шов, і вирізано те місце, де був укол. Про яку випадкову смерть ви говорите?” – запитує Ганна.

Пам’ять Макара вшановали гімном, хвилиною мовчання та молитвою і запалили близько сотні смолоскипів. З Майдану Незалежності смолоскипна хода рушила до Лук’янівського СІЗО. Головна вимога активістів – звільнити політичних в’язнів.

До Лук’янівського СІЗО хода прийшла вже у супроводі кількох автобусів з правоохоронцями. Та вже зі згаслими смолоскипами. Там влаштували ще один мітинг, аби нагадати, що справу просто так не полишать.

Фото: Юрко Слюсар

11221829_214601985544419_6086088796171163795_n

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
8 × 26 =


shares
Scroll Up