Усі ми повертались з чергового вишколу додому. Автобус, у якому ми їхали, зупинили і оточили силовики. Усіх попросили вийти. Наш командир вишикував нас перед автобусом і моментально усіх “гражданських” було відділено спецназом. Під наглядом автоматчиків нас змусили винести свої речі з автобусу і по одному проходити в автобус спецназу, для огляду. Кожен мав при вході здати мобільний телефон. Огляд відбувався наступним чином: нас по одному запускали, змушували показувати всі речі, що є, щарились по сумкам, обшукували кишені одягу. Вилучили ножі саморобні, канцлярські, сокири та саперні лопатки (малі) т.д. Також було вилучено ММГ АКС 74 та піротехніка (страйкбольна граната та дими).
r0neKF5OST0


Потім усім наказали не рухатись, повідомили, що якщо хтось зробить зайвий рух, чи встане, проти нас буде застосовано вогнепальну зброю. Сказали, що мусимо проїхати у районний відділ. Нашого керівника до нас не пустили, лишили з вилученою “зброєю” на огляд та “експертзу”. Як виявилось пізніше, на місце було викликано голову селищної ради с. Мигалки та ще одну особу в якості понятих.

Коли нас привезли в РВ, то усіх поставили під стінку, а над нами виставили наглядати спецназ зі зброєю та при повній амуніції.
Далі кожного по черзі викликали на допит. Усіх фотографували, та брали паспортні данні з номерами телефонів (записуючи те все у блокнотик). Також було переписано усі контакти з наших телефонів. Без нашого на те дозволу.
Жоден представник міліції чи СБ не представлявся. Нам і далі нічого не повідомлялось. З нами було 4 неповнолітніх. Їх теж не відпускали і батьків до відома не ставили.
На допиті запитували коли, де ми були, що робили, яку зброю використовували, що за організація, хто у нас головний, що за лектори були присутні.
Усе це записувалось на аркуш паперу – Пояснення. Коли справа дійшла до підписів, то ми мали підписатись під фразою: Зі ст. 63 Конституції України ознайомлений(а), я попросила дати мені Конституцію. На що отримала грубу відповідь: “Ти серйозно? Воно тобі треба? Розумієш, що хєрню робиш?”. Я продовжувала наполягати, що якщо написано “ознайомлена”, будьте так ласкаві, ознайомте. Обурений міліціонер побіг по відділку шукати Конституцію, вигукуючи: “Там одна дурна вимагає”. Врешті-решт, зі статтею мене ознайомив інший представник органів, процитувавши її, бо примірника Конституції так у відділку і не знайшлося.

Далі було ще веселіше, співробітник органів навіть не знав, що таке ММГ АКС. Довелось пояснювати, що то не зброя, а лише макет.

Після того, як кожного з нас опитали, всіх знову зібрали разом на подвір*ї. Нашого керівника досі до нас не пускали. Через кілька годин нам було запропоновано «відкатати відбитки пальців» і лише тоді, коли всі це зроблять, нас відпустять. Ми відмовились. Вимагали зустрічі з керівником та хотіли порадитись. Після чого, поговорити всім разом все ж вдалось. Вирішили не поспішати і попросити дзвінок адвокату. Керівника знову від нас забрали і почали вести нечесну гру. Зрозумівши, що ми все ж «Моноліт», а значить – «один за всіх і всі за одного», почали давити на нас, типу наш Голова дав згоду. Ми не повірили. Тоді почали знову викликати по одному, щоб у примусовому пордяку змусити то зробити. Хлопці почали сваритись, їм стали викручувати руки та погрожувати, що залишаться тут на 72 год. Бо типу без відбитків вони не можуть встановити наші особи, а документа (паспорта) у нас нема. Але тут би не допоміг і паспорт…
Врешті – решт, помучивши нас більше 5 годин, нас відпустили, так нічого і не пояснивши.

Лише з окремих фраз ми могли здогадатись, що спецназ зганяли з усієї області, що СБУ могло слідкувати за нами з допомогою безпілотніка, котрий літав над місцем нашого таборування напередодні, що був наказ стріляти у разі потреби (бо їхали ліквідовувати озброєну терористичну банду) та що нами було порушено 263 статтю КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Наразі триває експертиза.

Наголошую, що даними діями представники правоохоронних органів порушили чимало наших прав.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
25 × 7 =


shares
Scroll Up