Починаємо ідеологічний лікбез. Поступово в статтях будемо писати про соціал-націоналізм. Почнемо з вікіпедії:

Соціал-націоналізм — політична ідеологія, що ґрунтується на уявленні про націю як оптимальну форму існування людського соціуму, радикальна форма націоналізму. При цьому під «нацією» розуміється самодостатня кровноспоріднена ієрархічна людська спільнота — етнічна спільнота з єдиною мовою і самосвідомістю національної ідентичності в якій втілена свобода та справедливість щодо її членів.

11255826_848779095204971_1217530691152672721_n

Ідеологія «соціал-націоналізму» як поняття почала активно використовуватись на початку 1990-х рр. в колах українських інтегральних націоналістів. У 1991 р. українськими націоналістами, які жадали пристосувати інтегральний націоналізм до нових умов, була утворена Соціал-Національна партія України, яка протягом 1990-х і перших років XXI ст. була єдиною організаційною структурою, ідеологічною базою якої був соціальний націоналізм. З розпадом СНПУ її наступник ВО «Свобода» відійшла від декларування ідеології соціал-націоналізму у варіанті А. Білецького, але ця ідеологія збереглася в Соціал Націоналістичній Асамблеї

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вважає Ярослава Стецька натхненником своєї ідеологічної ідентичності — соціального націоналізму, а його працю «Дві революції» — програмовою.

На ідеології соціал-націоналізму засновують свою діяльність також громадські організації:
ОУМ «Спадщина» (діє з 1988 р.)
ВГО «Патріот України» (Утворена у 2005 р.)
ЧПР «Українська Альтернатива» (утворена у 2007 р.)
НД «РіД»
ГО «СіЧ»
Марш Патріотів (Утворена у 2010 р.)
МГО «Моноліт» (Утворена у 2014 р.)

Складові ідеології:
✔ Соціальність («Ми не відмітаємо існування багатих (але не надбагатіїв), але відкидаємо можливість існування бідних»)
✔ Єтнічність («Люди від природи народжуються з різними здібностями та можливостями і тому найбільше щастя людини це коли вона знаходить власне місце в національній ієрархії та сумлінно виконує своє життєве завдання»)
✔ Великодержавність («Це питання, як не дивно, не стільки політичне, скільки біологічне. Будь-який живий організм в природі стремить до розширення, розмноження, збільшення. Цей закон універсальний і для інфузорії-туфельки, і для людини, і для нації»)

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
21 ⁄ 7 =


shares
Scroll Up